O mnie

Witaj,

Jestem Gosia i od 10 lat staram się uprościć swoje życie. 

Jestem artystką i wymagającą estetką. Od zawsze mimowolnie wyłapuje zbędne przedmioty, które przykuwają moją uwagę za każdym razem, kiedy pojawia się niespójność. Wykorzystuję tę umiejętność w mojej pracy, ale też sama aranżuję przestrzeń wokół siebie tak, aby sprzyjała koncentracji, wyciszała i chroniła mnie przed rozpraszającymi bodźcami.

Na co dzień pracuję z właścicielami małych marek i biznesów > gosiabigaj.pl. Wyciągam je z chaosu, pomagam uporządkować informacje, komunikację oraz warstwę wizualną. Tworzę strony internetowe. Buduję sklepy i portfolia dla artystów. Organizuję i stylizuję sesje zdjęciowe. Estetyka jest dla mnie ważna.

Zachwycam się japońskim minimalizmem, designem i naturalnymi materiałami. Otaczam się prostymi w formie i funkcji przedmiotami. Stronię od bajerów, które często są tak nowoczesne i jednocześnie tak skomplikowane, że potrzebna jest do nich instrukcja obsługi. Staram się wyodrębniać, to co praktyczne i wartościowe.  

Kiedy patrzę na naszą przestrzeń publiczną, architekturę i chociażby płoty oblepione reklamami czuję frustrację i ogólne niezrozumienie dla polskiej estetyki. Drążę i analizuję kontekst oraz przyczyny takich rozwiązań.

Walczę z ogólnym nadmiarem. Nie zaśmiecam swojej głowy zbędnymi informacjami. Nie posiadam telewizora. Upraszczam nie tylko przestrzeń, ale też codzienność.

Na blogu poruszam wątki związane z rozwojem osobistym. Piszę o prostocie w designie, sztuce i architekturze, ale też o organizacji i optymalizacji codzienności.

Rozgość się w mojej przestrzeni. Z pewnością znajdziesz tu coś wartościowego.